Swiss premium oral careSwiss premium oral care

Vali oma riik Eesti Eesti
Tasuta tarne kõikidele üle 45 €
Tarneaeg 3 kuni 5 tööpäeva
Turvaline makse 3D Secure'iga

Kui tihti peab hambaharja vahetama?

Millal võtta kasutusele uus hambahari? Šampooni või hambapastaga on asi lihtne - kui see saab otsa, on aeg uus osta. Kuidas aga teada, millal on aeg uueks hambaharjaks?

min read
Mar 2020
https://curaprox.ee/et/blog/post/kui-tihti-peab-hambaharja-vahetama
min read
Mar 2020
https://curaprox.ee/et/blog/post/kui-tihti-peab-hambaharja-vahetama

Sissejuhatus

Vaheta oma hambaharja regulaarselt

Anname Sulle teada, kui tihti peaksid seda ülitähtsat hügieenieset välja vahetama, et veenduda, et see ei põhjustaks suu või üldisele tervisele tarbetuid probleeme.

Hambahari on hammaste hügieenivahend, mida on soovituslik kasutada kolme kuu vältel. Paljud meist aga ei järgi seda nõuannet. On kaks olulist põhjust, miks hambaharja tuleks regulaarselt vahetada: esiteks hakkavad harjased mehaanilise kulumise tagajärjel painduma, mistõttu ei ole aja jooksul enam võimalik kattu tõhusalt eemaldada. Teine põhjus on bakterite paljunemine, mis kipub niiskes keskkonnas olema eriti kiire.

1. samm

Loputa peale igat kasutuskorda ja lase kuivada

Samuti on oluline oma hambaharja pärast iga kasutuskorda voolava vee all loputada ning jätta see püstisesse asendisse kuivama.

Hambaharjale ei ole vaja panna ümber katet - need väikesed plastist ümbrised on mõeldud ainult hambaharja kaitseks transportimisel. Hambaharja pidev hoidmine plastist ümbrises võib viia bakterite kasvuni ümbrises endas. Lisaks sellele takistab kate harjaste täielikku kuivamist ning niiske keskkond loob bakteritele ideaalse kasvukeskkonna.

Jäta hambahari püstisesse asendisse kuivama

2. samm

Hambaharja kulumistunnused

Võib-olla harjad oma hambaid liiga tugevasti

Võib küll arvata, et rohkemate harjastega hambaharjad, nagu näiteks Curaproxi harjad, kuluvad tavalisest hambaharjadest veelgi kiiremini, kui tegelikkuses on isegi need ülipeened harjased loodud ja testitud selliselt, et igapäevasel kasutamisel hooldaksid need hambaid täiuslikult kogu kolme kuu vältel.

Kui hambaharja harjased on kulunud ja kiud on paindunud kõigest paari päeva või nädala möödudes, siis võib-olla teed harjates midagi valesti. Tihtipeale on liiga kiiresti kuluv hambahari märk sellest, et hambaid harjatakse liiga tugevasti ja see on omakorda vale harjamistehnika tulemus.

Liigne surve või kehv harjamistehnika

Loe juhendit, kuidas hambaharja õigesti kasutada, et vältida selle liiga kiiret kulumist ning oma hammaste ja igemete kahjustamist. Samuti võid hambaharja õige kasutamise kohta küsida nõu oma hambaarstilt või suuhügienistilt.

3. samm

Vaheta hambahari välja pärast haigusi

Kui oled hiljuti olnud haige, on hea oma hambahari välja vahetada. Tegelikult tuleks hambahari välja vahetada viirus- või bakteriaalsest infektsioonist taastumise järel. Seega pole vahet, kas oled põdenud tavalist nohu või mõnda muud nakkushaigust – vaheta oma hambahari pärast seda välja!

Vaheta hambahari välja pärast haigusi

Jäta meelde kolm asja...

Kulunud hambahari ei puhasta hambaid enam nii tõhusalt.

1. Vaheta hambaharja umbes iga kolme kuu tagant, et vältida paindunud harjaseid ja bakterite kogunemist

2. Ära avalda harjale liigset survet! Hambaharja liiga kiire kulumine on põhjustatud liigse survega harjamisest või valest harjamistehnikast.

3. Vaheta hambahari välja pärast haigusest taastumist. Pärast nohu või mõne muu nakkushaiguse põdemist on hea oma hambahari välja vahetada. Vastasel juhul võib nakatunud hambaharja tõttu haigus naasta.

https://curaprox.ee/et/blog/post/kui-tihti-peab-hambaharja-vahetama